Ne İçin Buradayız?

  • Bilim, Sanat, Felsefe Alanlarında Eğitim, Projelendirme, Danışmanlık Hizmetleri

  • Ulusal ve Uluslararası Projelerle Destekleri

  • Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Seviyesindeki Öğrencilere Yarı/Tam Zamanlı Burs ve Araştırma İmkanı

  • “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” Nesillerin Yetiştirilmesi

ASDM

A/S Danışmanlık ve Mühendislik (ASDM) 19 Temmuz 2017 tarihinde Gökova-Akyaka’da Yük. Müh. Prof. Dr. Afif Sıddıki tarafından şahıs şirketi olarak kurulmuştur. 21 Ekim 2021 tarihinde Perpa Ticaret Merkezinde Ar-Ge ofisimiz hizmete girmiştir.

Temel bilimler, Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge), Ürün-Geliştirme (Ür-Ge) ve üretim aşamaları arasında kurulması gereken sıkı bağ göz önünde bulundurularak, ADSM ve çalışma ortakları, insan haklarına saygılı, akademik etik ve insani ahlak kurallarına bağlı, her türlü politik görüşten bağımsız hem yönetimsel hem ekonomik şeffaflığı önde tutan, insan ve doğaya karşı sorumlu olduğunu bilen, her şeyden önce “iyi insanların” bir araya gelerek bildiklerini bir karşılık beklemeden paylaşacağı, öğreteceği ve üreteceği bir kurumdur.

Öncelikli çalışma alanlarımız arasında Enerji sistemleri projelendirilmesi, mühendislik uygulamalarının geliştirilmesi ve uygulanması, Kuantum Teknolojilerinin Mühendislik uygulamalarının araştırılması ve geliştirilmesi ile hastalıklardan korumaya yönelik biyomedikal cihazların tasarlanması, projelendirilmesi ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi bulunmaktadır.

Sanayii 4.0 öngörüsü ile uyumlu olarak ASDM, yüksek teknolojik ürünler üretmek için temel bilimlerden başlayarak sürdürülebilir, doğa ve insana yararlı ürünler geliştirmek üzere “Kuantum Teknolojileri” konusunda uzmanlaşarak çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışma konularımızın başında “Kuantum bataryalar” ve “Biyolojik malzemelerin kuantum sensörlerinin” geliştirilmesi bulunmaktadır.

ASDM’nin gelirinin %75’i temel bilimlerde araştırma yapılması için gerekli alt yapının kurulması, bu konularda çalışanlara burs desteğinin sağlanması ve GÖKABAD Research platformunun desteklenmesi için kullanılmaktadır.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Afif Sıddıki (Hakkında bilgi için lütfen tıklayınız…)

10 Ekim 2021, İstanbul